جمعه, 22 آذر 1392 ساعت 14:18

رقیب مکری جایزه بهترین کارگردانی را در جشنواره آسیا پاسیفیک بدست آورد

اسامی برندگان جوایز سینمایی «آسیا پاسیفیک» 2013 در حالی اعلام شد که «آنتونی چن» فیلمساز سنگاپوری برای ساخت «ایلو ایلو» جایزه بخش بهترین کارگردانی را از آن خود کرد. «ماهی و گربه» ساخته‌ی «شهرام مکری» کارگردان ایرانی از دیگر نامزدهای این بخش بود.

«ریتش باترا» برای نگارش متن «ظرف ناهار» شایسته‌ی دریافت جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ای «آسیا پاسیفیک» شناخته شد درحالیکه «اصغر فرهادی» برای نگارش فیلمنامه‌ی «گذشته» از رقبای باترا در این بخش بود. فیلم فلسطینی «عمر» هم به کارگردانی «هانی ابو اسد» با پشت‌سرگذاشتن «گذشته»‌ی اصغر فرهادی، جایزه‌ی بهترین فیلم این دوره را به خانه برد.

به گزارش ایسنا، عُمر» فیلمی از فلسطین برگزیده شد و فیلم «حوض نقاشی» از ایران جایزه‌ی یونسکو را گرفت. در هفتمین دوره‌ی APSA که در استرالیا میزبان آثار سینمایی جهان بود،‌ فیلم «مجرم جوان» ساخته‌ی «کانگ یی کوان» از کره‌جنوبی برنده‌ی بخش بهترین فیلم کودک شد.

«عمل کشتن» اثر مشترک دانمارک، نروژ و انگلستان موفق شد در بخش مستند به جایزه دست پیدا کند.

جایزه‌ی بخش بهترین انیمیشن «آسیا پاسیفیک» 2013 هم به «کو! کین دژا دژا» اثری از روسیه ساخته‌ی «جورجی دانیلا» رسید.

در بخش بهترین تصویربرداری، نام «لو یو» از چین برای فیلم «بازگشت به 1942» به عنوان برنده اعلام شد.

«لی بیونگ هون» بازیگر کره‌ای «بالماسکه» جایزه‌ی بهترین هنرپیشه‌ی نقش اول مرد را به خود اختصاص داد و جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن به «ژانگ زی یی» (استاد بزرگ) از هنگ کنگ تعلق گرفت. نام «نگار جواهریان» برای هنرنمایی در فیلم «حوض نقاشی» به عنوان یکی از نامزدهای این بخش اعلام شده بود.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر‌، دو جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران «آسیا پاسیفیک» 2013 هم نصیب فیلم «تلویزیون» از بنگلادش و «ریتش باترا» هنرپیشه‌ی «ظرف غذا» شد.

۱۳۹۲/9/22

لینک خبر

JoomShaper